Щойно! Українські підприємці терміново звернулися до Президента з відкритим листом: “Шановний Володимире Олександровичу! Ми, підприємці України…”

Президенту України

Зеленському Володимиру Олександровичу
Шановний Володимире Олександровичу!

Ми, підприємці України, висловлюємо вам всебічну підтримку у відстоюванні інтересів України. Поділяємо ваше прагнення бачити Україну в числі найбільш розвинених країн світу. І пропонуємо діяти спільно – і у відновленні, і у розвитку, і у подоланні викликів, які ще будуть передУкраїною.Вам відомо, що бізнес з перших часів війни підтримує Збройні сили і Територіальну оборону, надає гуманітарну допомогу цивільним.Ціль нашого звернення – привернути Вашу увагу до катастрофічних помилок чи свідомої руйнації економіки України з боку деяких чинних представників влади.

Ви визначили для нас і новий пріоритет – економіка. Так, на поточний момент 49% підприємств не працюють (або майже зупинені). Але за останній місяць перезапущена майже чверть МСБ (хоча останніми тижнями відновлення загальмовано). І ми будемо діяти далі.Проте є важливий момент, який створює ризики для бізнесу. І змушує близько 10% підприємців вже проводити релокацію бізнесу за кордон.Цей ризик створений всередині країни. Це – економічна неволя. Об’єктивно, Україна посідає 130-е місце у рейтингу економічної свободи — що є ілюстрацією непривабливості країни для ведення бізнесу. Саме це заважає Україні зробити прорив. Сплата податків в Україні вимагає в 1,5 рази більше часу, ніж у середньому у світі. Контрабанда, що неможлива без «кришування». А впровадження цифрової митниці дивним чином провалюється.

Вас намагаються переконати в необхідності підіймати податки, чи збільшувати частку держави в економіці, щоб збільшити обороноздатність чи турботу про громадян.Але це або свідома брехня, або фатальна помилка!Пане президенте, як ваші союзники хочемо вам донести сучасну економічну думку, яку поділяє переважна більшість експертів в розвинутому світі, в Україні, а також український бізнес.Системне (а не тимчасове) зниження податків, дерегуляція, швидка приватизація (окрім стратегічних підприємств), зменшення державного апарату – саме це прискорить економічне зростання. Отже сумарно держава отримуватиме більше податків і бюджет буде достатнім для збільшення соціальних стандартів і спроможності держави турбуватися про громадян.

Тому більше не можна відкладати це питання і говоримо Вам прямо — уособленням регресивного, популістського соціалістичного підходу є голова Комітету Верховної Ради України з питань фінансів, податкової та митної політики пан Данило Гетманцев.
Він є послідовним противником економічної свободи, прихильником жорсткішого державного регулювання та придушення підприємницької ініціативи, що робить нашу діяльність неможливою.Наукові праці та професійна діяльність пана Гетманцева переконливо свідчать , що він є активним прихильником марксистських, соціалістичних ідей та радянського способу життя, противником ринкової економіки та пов’язаних із нею прав і свобод, що іде в розріз інтересам країни. Дії пана Гетманцева на посаді голови Комітету наносять нищівну шкоду як економіці України, так і її репутації.

Нещодавні заяви пана Гетманцева щодо підвищення податків вже призвели до того, що багато підприємців вже відмовилися від інвестиційних проєктів в Україні і переносять їх в європейські країни.Ключова роль Д.О. Гетманцева на посаді Секретаря Національної ради Відновлення у визначенні економічної політики, у тому числі політики післявоєнного відновлення України, буде значним стримуючим фактором як з точки зору взаємодії держави з українським малим і середнім бізнесом (на який припадатиме значна доля зусиль та інвестицій у відновленні України), так і у відносинах з міжнародними партнерами.

Переконливо просимо Вас негайно усунути пана Д.О.Гетманцева з посади Секретаря Національної ради Відновлення і з Комітету Верховної Ради України з питань фінансів, податкової та митної політики і призначити на ці посади людей, які поділяють ідеї прогресу, стрімкого розвитку. Тих, хто розуміє, що безпека держави – в тому числі й спроможна економіка.
Готові долучитися до створення і реалізації плану Відновлення і Модернізації України, бути вашою підтримкою у перетворенні України на справжнього «Європейського Тигра».