Домой Новости Скорботнuй четвер…Україна навколішкu nроводuть в останню дорогу Героя, якuй нещодавно nоховав дружuну

Скорботнuй четвер…Україна навколішкu nроводuть в останню дорогу Героя, якuй нещодавно nоховав дружuну

0
Скорботнuй четвер…Україна навколішкu nроводuть в останню дорогу Героя, якuй нещодавно nоховав дружuну

Запеклі бої з російськими окупантами під Кремінною забрали життя українського захисника-важкоатлета Івана Завольського. Старший стрілець 4-го десантно-штурмового відділення 95-ї десантно-штурмової бригади загинув 25 червня 2023 року внаслідок артилерійського обстрілу на Луганщині.

Боєць з Ужгорода був нащадком найсильнішої людини планети XX століття Івана “Кротона” Фірцака, який валив суперників одним ударом, гнув руками із цвяхів сувеніри та своєю міццю підкорив королеву Великобританії.

Один із спадкоємців українського “Кротона” Іван Завольський народився 13 червня 1980 року в Ужгороді у дружній багатодітній родині. Ріс із трьома сестрами і багато часу приділяв спорту. Іван дуже пишався своєю спорідненістю з Фірцаком і сам займався важкою атлетикою – перемагав та ставав призером різних змагань, отримав звання кандидата у майстри спорту.

Але спорт не став справою життя Івана, хоч і був її важливою частиною. Ужгородець виявився талановитим столяром. Ті, хто знав Завольського, казали, що він мав просто золоті руки. Якийсь час він працював за кордоном та постійно вдосконалював свої професійні навички.У 21 рік Іван уперше став батьком, а за 9 років у нього народилася друга дочка. Він обожнював своїх дівчат – сім’я завжди була сенсом та стимулом для ужгородського силача.

“У житті буває всяке. Я ображалася на нього і ображала його. Він не був ідеальним батьком, я не була ідеальною дочкою. Але я завжди знала, що він любив нас усією душею. І я його люблю безмежно. Ми, можливо, не говорили цього один одному, не вміли виявити своє кохання, але це так і ніяк інакше”, – наголосила старша дочка.Анастасія розповіла, що батько завжди хотів, щоб його дочки, його принцеси ним пишалися. Він хотів бути їхнім героєм, хотів довести, що у них найкращий батько.

На прощання з Іваном Завольським в Ужгороді прийшли рідні та близькі, друзі та військовослужбовці, мер міста Богдан Андрєєв, духовенство та жителі громади. Після заупокійної літургії жалобна хода пройшла до Пагорба Слави, де героя поховали з військовими почестями.